Dövme Modelleri Geçici Dövme Moda

Makyajda Yeni Trend, Geçici Yüz Dövmeleri

21 Eylül 2019

Bir çok yazımda bahsettiğim gibi çoğunuz artık sticker tattoolara aşinasınız.Bunların cildiniz için gerçekten çok kolay, zararsız, acısız olduklarını hatırlarsınız. Bu dövmeler şüphesiz son yılların mükemmel bir moda aksesuarı olmayı başardı. Şimdi ise en son çılgın atağı bu dövmeler içim makyaj artistleri yaptı. Sınırları aşıp , bu dövmeleri makyajla birleştirip yüz bölgesinde kullandılar. Eyeliner olarak , dudak bölgesinde yada göz çevresi ve yanaklarda uyguladılar. Bu küçük detaylar makyaj görünümünüz için yepyeni bir boyut yaratıyorlar.

1-Dudaklara Geçici Sticker Tattoo

İlk olarak dudakta kullanmak için, dudaklarınızın temiz ve makyajsız olduğundan emin olun, yapabiliyorsanız uygulamadan önce dudak peelingi yapın. Sticker tattoonun seçtiğiniz kısmını dudağına uyacak şekilde ölçün ve kesin. Sonra ağzınızla geniş bir «ahh» şekli yapın ve dövmenin yapışkan kısmını dudaklarınıza yerleştirin. Kağıdın arkasını suya batırılmış pamuk toplarıyla ıslatın. Bu adımları yaptıktan sonra kağıdı kaldırınca dövmeniz hazır . Biraz bekledikten sonra üzerine dudak parlatıcısını hafifçe sürün. İster bir adet kalp yapın ister bir sürü küçük dövme uygulayın .Yaptıktan sonra yağlı yiyeceklerden uzak durun. Bu dövmeler ile çok cesur ve şirin bir görüntü yakalayacaksınız.

Gecici Dovme Dudak

Gecici Dovme Dudak

 

2-Eyeliner Geçici Sticker Tattoo

Göz kapaklarınızın üstüne eyeliner çekmek yerine , geçici dövmelerle kolayca değişik tasarımlar yapabilirsiniz. Mesela düz çizgi yerine bir yazı , yada parlak yıldızlar ile çok hoş bir tasarım yapabilirsiniz. Bana göre eyeliner makyajı güzelleştiren en önemli aşamadır. Çektiğiniz eyeliner üzerine yapılan dövme makyajınıza çılgın bir stil ekleyecektir.

Eyeliner Gecici Dovme

Eyeliner Gecici Dovme

 

3-Yüz Geçici Sticker Tattoo

Sizde yukarıda anlattığım trendler kadar çok çılgın şeyleri yapmayı sevmiyorsanız, geçici yüz dövmelerini kaşınızın üstünde, yanak bölgenizde yada gözlerinizin alt kısımlarında uygulayabilirsiniz. Küçük kalpler, yıldızlar ve kuşlar benim en sevdiğim tarz dövmeler. Bu yüz dövmelerin de en son trend olan bir şeyde çiller. Çoğu çilleri olanlar, kapatmak için bir sürü makyaj malzemesi kullanmayı tercih ediyorlar.. Fakat bu sene çiller çok moda… Herkes onlara sahip olmayı istiyor. Göz kalemi ile çil yapmak yerine daha pratik yol olan geçici dövmeleri denemenizi tavsiye ederim. Hatta bu çillerin metalik renklerini bile bulabilirsiniz.

Ciller Dovme

Ciller Dovme

 

Sırf artık eğlenmeyi bilmeyen , çok çalışan ve hayatın akışına kendilerini kaptırmış yetişkin insanlar olsakta, bu bizim geçici dövmelerden vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmez. Geçici dövmeleri uygulamak çok kolay değil mi? En zor kısım hangi geçici dövmeyi kullanıcağına karar vermektir. Buna karar vermek içinde www.newobsessions.com sitesine bir göz atmayı unutmayın.

 

    Yorumunuzu Yazın