Genel Güncel Lifestyle Moda

Milano Moda Haftasının Yıldızı Olan Türk Kimdi?

17 Eylül 2019

Dünya’nın merakla beklediği Milano Fashion Week, Milano Moda Haftası birbirinden renkli defilelere sahne olmaya başladı.

İtalyan modası deyince herkesin aklına ilk gelen hazır giyim markalarından biri olan Benetton firması, Fransız tasarımcı Jean-Charles de Castelbajac önderliğinde çok farklı bir şova imza attı.

United Colors of Benetton tasarımları alışıla geldiği üzere yine rengarenkti. Marka, ruhundaki tüm renkleri 1930’ların modasından kalma bir olimpik yüzme havuzu salonu etrafında  havuzun mavisi, parkurların renkleri ve buğulu ortamı neredeyse sosyal medyada paylaşım rekorları kıran sahnelere yansıttı.

Castelbajac, sezonu Benetton tarzındaki Dünya’nın tüm renklerindeki erkek ve kadın imajının dengesi ile inovasyonun yükselişi olarak yorumladı. Bu adımı marka için aslında çok büyük atılım olarak yorumlayan ünlü tasarımcı; “fikirleri, modayı ve tarzları birbiri ile kombinlerken aslında bambaşka yönlerde yepyeni denemeler yapıyoruz ” diye belirtti.

Catwalkta geri dönüşümden kazanılan kağıt ve fiberlerden üretilen bir su geçirmez bir trençkotun yanında yine geri dönüşüm malzemesinden üretilen etekler de tasarımcının “deneysel ve innovatif ” tarzını ortaya koyan son ürünler olarak şova damga vurdu.

Şovda en dikkat çeken özellik Benetton’un yine bütün renkleri- özellikle de Benetton yeşilini- kullanmasındaki ustalıktı. Gökkuşağının bütün renkleri çorabından şapkasına monttan eteklere her parçada ustaca kullanılmıştı. Pembenin en şeker tonları ile çizgili, çiçekli ve dantelli tasarımlar izleyenlere kendilerini harikalar diyarında hissettirdi.

Öne çıkarılan temanın “Su” olduğu şovda neopren kıyafetler, oversize plastik fermuarlar, çizgili çoraplar, Benetton monogramı ve çapa motifleri dikkati çekti.

Yine platform sandaletler ve sneakerlar da bol renkli ve çiçekli olarak catwalk’ta yerini bulmuştu.

Benetton markası tasarımcı ekipleri, Sosyal medya uzmanları, ajansları, PR ekibi ile şova çok iyi hazırlanmıştı. Tüm Avrupa ülkelerinden katılımcı olan Influencerların yeni sezon tasarımlarını içeren bir kutu ile karşılanıp şovda onların giyilmesi Catwalk’ta yürüyen her tasarımın sokağa da çıkmasına sebep oldu.

Milano sokakları birkaç saatliğine Benetton pembesi ve yeşili dolmuştu.

Catwalkta dikkat çeken Temel Reis ve Safinaz karakterli giysiler de yine blogger ve influencerların sokak stilinde gözdesi idi.

Türkiye’den Benetton’un davetlisi olarak katılan Influencerların başında ise özgün tarzı ile farklılığını Avrupalı moda markalarına da ispatlayan Cansu Akın oldu. Cansu Akın giydiği Benetton pileli minisi ile günün en çok fotoğraflanan Sokak stillerinden biri oldu.

Milano Moda Haftası devam ederken bir çok yenilikle karşılaşacağa benziyoruz.

Yeniliklerin ve trendlerin takipçisi olmak için bizi takipte kalın.

    Yorumunuzu Yazın