Dövme Modelleri Geçici Dövme Moda

Nail Art Geçici Dövme İle Nasıl Uygulanır?

2 Şubat 2020

İlginç ve göz alıcı tırnak sanatına (nail art) sahip olmak, görünümünüzü tamamlamanıza ve herkes tarafından tırnaklarınızın beğenilmesine yardımcı olacaktır. 2020 yılında seçebileceğiniz tonlarca yaratıcı tırnak tasarımı var. Ancak daha basit ve takma tırnak kullanmadan manikürünüzü yükseltmek istiyorsanız, en iyisi manikür yaptırırken küçük tatlı geçici dövme trendlerini denemeniz gerekir. Bu alışılmadık eğilimi başlatan ilk Rihanna idi. Şarkıcı 2013 yılında tırnaklarına kabilelerden esinlenen küçük dövmeler yaptı. İki yıl sonra Zoe Kravitz grubunun adını tırnaklarına dövme olarak yaptı. O zamanlarda bu dövmeler medya tarafından fazla ilgi görmedi. Ancak şimdilerde daha fazla insan bu trendde takıntılı hale geliyor.

 

Geçici dövmeleri tırnağa uygulamak çok eğlenceli, kimse nail artın zorluğu ile uğraşamıyor. Herkes o kadar yetenekli değil. O yüzden bu dövmeler bu tarz sanata yeteneği olmayanlar için bir hayat kurtarıcı. İş tırnak süslemeye geldiğinde bunun bir çok yolu vardır. Basit noktalardan, yıldızlara kalplere karmaşık süslemelere kadar seçenekler sonsuzdur. Tırnaklarınızı süslerken hayal gücünüzü serbest bırakın. İster çocuksu motifler kullanın, ister daha vahşi figürler her halükarda harika bir görünüm elde edeceksiniz.

Bu tarz geçici dövmelerin özellikle tırnak sanatı(nail art) için yapılmış olup olmadığı önemli değildir. Geçici dövmeler tırnaklara yapıldığında daha çarpıcı sorunsuz bir görünüm yaratır. Bu dövmelerin birden fazla çesidini www.newobsessiıns.com da bulabilirsiniz. İnanın bana milyonlarca çeşidi var ve büyüleyici görünüyorlar. Tamam… artık konuşmayalım, işe koyulalım ve geçici tırnak sanatını (nail art) uygulamanın ne kadar kolay olduğunu görelim bu yöntemi kesinlikle seveceksiniz.

Geçici Tırnak Sanat (nail art) Nasıl Uygulanır?

1-Herhangi seçtiğiniz açık renk bir ojeyi sürün. Pürüzsüz bir yüzeyi oluşturun. Tatmin edici bir kaplama elde edene kadar en az bir ila 2 kat oje sürün. İyice kurumasını bekleyin. Geçici dövmelerin kenarları saydam olduğundan beyaz yada açık renkleri tercih edin. Bu aynı zamanda dövmelerinize iyi bir tuval oluşturacaktır.

2-Tırnaklarınıza uyacak şekilde küçük makaslarla dövmeleri kesin. Dikiş makası yada tırnak makası kullanmaya çalışın. En beğendiğiniz dövmeleri seçin ve her parçanın tırnağınıza tam oturacağından emin olun. Tırnak alt tabanınızla kontrast oluşturması için koyu veya renkli ayrıntılar içeren dövmeleri seçin. Dövmenin etrafını mükemmel bir şekilde kesmenize gerek yok tırnaklarınıza uyacak küçük kareler kesebilirsiniz. Ancak bu adıma geçmeden önce tırnaklarınızın tamamen kurumasını bekleyin böylelikle herhangi bir bulaşma kazasından kurtulabilirsiniz.

 

3-Plastik tabakayı dövmeden çıkarın ve dövmeyi yüzü aşağı bakacak şekilde yapıştırın ve ıslatın.Dövmeyi cildinize değil, sadece tırnağınıza dokunacak şekilde yerleştirin. Dövmenin arkasını nemlendirmek için ıslak bir pamuklu çubuk, kağıt havlu veya bez kullanın.

4-Nemli pamuğu yada bezi 30 saniye boyunca tırnağınız da tutunuz. Sıkıca ve eşit bir şekilde üzerine bastırın. Dövmeyi ıslatırken kaydırmayın veya hareket ettirmeyin. Dövmeyi makul biçimde ıslattıktan sonra cımbızınız ile dövmeyi kaldırabilirsiniz.

5- Motifi tırnağınıza uyguladıktan sonra kenarlarda fazlalık varsa bunları bir kürdan yardımı ile giderin. Daha uzun ömürlü bir görünüm için üzerine şeffaf renkte bir kat oje sürün. Son katı uygularken bulaşmayacağından emin olmak için bir süre kurumasını bekleyin daha sonra uygulayın.

 

Voila…. İşte bu kadar kolay şimdi tek yapmanız gereken size uygun motifleri seçerek doğru kombinleri oluşturmakta. Eminim tırnaklarınızla instagram feedinde olay yaratacaksınız. İster influencer olun ister sadece hobi olarak yapın bu trend sizin vazgeçilmezleriniz arasına girecek. Ben şimdiden sürekli aseton ve ojelerimle çeşitli kombinler yapıyorum ki ben tamamen iş sanata gelince kendimi yeteneksiz olarak gören biriyim. Bu o kadar uygulaması kolay bir şey ki herkes profesyonel nail artçı olabilir. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

    Yorumunuzu Yazın