Genel

2019 Yaz Modası Rattan Çantalar

22 Haziran 2019

Uzakdoğu florasının en asil ve güçlü ağaçlarından olan rattan ağacı, mobilya, konut gibi sektörlerden sonra şimdi de moda sektörüne ürün vermeye başladı.

Bambu ağacına benzer gövdesi ile diğer palmiye türlerinden ayrılan Rattan, su gibi çevresel etkilere karşı dayanımı stili koleksiyonlara eşlik eden rattan çantalar ise 2019 yaz sezonunun en doğal ve en trend çantaları oldu.

Genellikle yuvarlak geometrik şekillerin tercih edildiği tasarımlar 2019 yaz modasında midye kabukları, püsküller ve çeşitli doğal malzemelerle süslenmiş şekilde kombinlenmiş.

Midye kabuklu rattan çantalarda en çok tercih edilen renk ise kırık beyaz. Kızgın beyaz kumlardan serin mavi sulara atlanılan Çeşme, Bodrum, Mikonos, İbiza gibi sahillerde, Miami, Rio gibi bir çok yazlık bölgede sıkça sosyal medya fenomenlerinin veya ünlülerin kombinlerinde gördüğümüz beyaz rattan midye kabuklu yuvarlak çantaların tek  dezavanatajı ise küçük olması gibi duruyor. İçine mobil telefon, minik bir cüzdan ve 1 ruj ve allık sığabilen yaklaşık 25 cm çapındaki bu yuvarlak çantalar, her güzelin bir kusuru vardır dedirtiyor.

Moda ikonlarının 2019 yaz sezonu sokak stillerini incelediğimizde Midye kabuklu beyaz rattan çantalar genellikle beyaz keten elbiseler, bej tulumlar veya uzun volanlı eteklerle ve açık renklerle kombinlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Rattan çantaların tamamlayıcısı ise çoğunlukla hasır sandaletler veya grek sandalet ya da Bodrum sandaleti dediğimiz türdeki deri el yapımı sandaletler. Kısacası herşey doğal, sade ve yaratıcı diyelim ve geçelim editörün seçtiklerine.

2019 yaz sezonu modasına küttt diye düşen Rattan çantaları bakalım kimler nasıl giymiş, nelerle kombinlemiş?

1- @pukfashion vs Newobsessions Rattan Beyaz Midye Kabuklu Çanta

2- @tugbatunckaya vs Newobsessions Rattan Siyah Midye Kabuklu Çanta

3- @curatedcool yuvarlak rattan çanta

4- @powerlifebijoux Midye Kabuklu Siyah Rattan çanta

5- Moda İkonu Ece Sükan Paris Moda Haftasında Yuvarlak rattan çantası ile

PARIS, FRANCE – JULY 03: Ece Sukan wearing a round straw bag outside Schiaparelli during Paris Fashion Week – Haute Couture Fall/Winter 2017-2018 : Day Two on July 3, 2017 in Paris, France. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)


Kaynak: Getty İmages

6- Vika Gazinskaya Paris Moda Haftasında Rattan çantası ile

7- Teacher Diva, Ashley Robertson farklı bir stille kombinlediği yuvarlak rattan çantası ile

8- Stephani Van KlevBeyaz ELbise ve Deri sandaletleri ile kombinlediği rattan çantası ile (

9- Ünlü İngiliz moda ikonu Sydne Style yuvarlak rattan çantası ile

    Yorumunuzu Yazın