Dövme Modelleri Geçici Dövme

Rihanna’nın Popüler 10 Dövmesi Ve Anlamları

26 Eylül 2019

20 Şubat 1988’de Barbados’da Robyn Rihanna Fenty doğdu. Ancak hayranları ve dünya onu Rihanna olarak biliyor. Bu tatlı ve melez güzeli kız en dipten zirveye tırmandı ve görünüşe göre de tırmanmaya devam ediyor. Rihanna stili, tavrı ve dövmeleri ile milyonlarca insanı etkisi altında bırakıyor.
Rihanna bize dövme yapmayı sevdiğini, vücudunun her tarafında çeşitli dövmeleri olduğunu bize kanıtladı. Bu dövmeler öylesine dövmeler değil her biri Rihanna’nın hayatından bir parça taşıyan anlamlı dövmelerdir.
Rihanna’nın dövmeleri hayranları tarafından sürekli mercek altında ve herkes aynısından yaptırmak istiyor. Birden fazla olduğu için Rihanna’nın dünyasına bir dalalım ve 10 tane dövmesinin anlamlarına bir bakalım.

1-Müzik Notaları – Sağ Ayak Bileği

Rihannna’nın sağ ayağında müzik notaları dövmesi var. Bu Rihanna’nın il yaptırdığı dövmesiydi. Müziğe olan tutkusunu belirtmek için yaptırdığını ifade etmişti.

Rihanna Sahin Dovmesi

Rihanna Sahin Dovmesi

2- Mısır Şahin Dövmesi – Sağ Ayak Bileği

Rihanna 2012 yılında il yaptırdığı müzik notası dövmesini büyük bir Mısır Şahini ile değiştirdi.

Rihanna El Dovmeleri

Rihanna El Dovmeleri

3-Arapça Yazı – Sol Göğüs Kafesi

Son yıllarda Arapça yazılmış dövmeleri bir çok ünlü de görüyoruz. Rihanna’nın Arapça yazan dövmesi “Tanrının Özgürlüğü” anlamına geliyor.

4-Balık Burcu – Sağ Kulağın Arkasında

Bu dövme ise Rihanna’nın ikinci olarak yaptırdığı dövmesi olduğuna inanılıyor. Kendisi de Balık burcu olduğu için bu dövmeyi yaptırmayı tercih etmiş. Demek ki burcun kişilik özelliklerini birebir taşıyor.

Rihanna Arapca Yazi Dovmesi

Rihanna Arapca Yazi Dovmesi

5-Yıldız – Sol Kulak

Rihanna bu dövmeyle ilgili olarak “Barbados’tan en iyi arkadaşım buradaydı, bu yüzden çılgınca bir şey yapmak zorunda kaldık” diye bir açıklama yaptı.

Rihanna Tabanca Dovmesi

Rihanna Tabanca Dovmesi

6-Kafatası ve Kemikler – Sol Ayak Bileği

Kafatası ve kemikler genellikle tehlikeyi temsil eder. Rihanna bu dövmedeki kafatasının tepesinde duran pembe saç ile , yumuşak görünsem de, tehlikeli bir yanım var mesajı vermek istemiş.

7-Yıldız – Boyun Arkası
Bu Yıldızlar Rihanna’nın dövmeleri arasında en ünlüsüdür. Başlangıçta sadece boynunun arkası ile sınırlıydı daha sonra Rihanna bu dövmeyi uzattı, böylece dövmeler sağ omuza doğru kaydı. Bu dövmeyi Rihanna Chris Brown ile birliktelikleri varken yaptırdı. Birliktelik bitince değiştirmek zorunda kaldı.

Rihanna Yildiz Dovmesi

Rihanna Yildiz Dovmesi

8- Asla Başarısız Olma, Kendine Ders Çıkar – Sağ Köprücük Kemik Altı

Bu alıntıyla kendini motive eden Rihanna, aynaya her baktığında ne gibi zoruklar ile karşılaştığını ve her zaman güçlü kaldığını hatırlatması için, bu dövmeyi yaptırmış.

Rihanna Yazi Dovmesi

Rihanna Yazi Dovmesi

9-Sanskritçe Dua – Sağ Kalça

Belinin hemen üstünden Rihanna’nın sağ kalçasına kadar uzanan dövme yanlış yazılmasına rağmen Rihanna için ” Affetmek, Dürüstlük, Sakinlik” anlamına geliyor.

10-Kraliçe Nefertiti – Sol Göğüs kafesi
Rihanna’nın eski Mısır dövmelerini çok sevdiğini ve vücudundaki çeşitli bölgelere yaptırdığını biliyoruz. Fakat bunlar içinde en popüleri Kraliçe Nefertiti dövmesidir. Eski Kraliçe, gerçek güzelliğin ve ikonik vizyonun bir sembolüdür. Bu da Rihanna’nın en çok inandığı iki şeydir.

Rihanna Isisı Dovmesi

Rihanna Isisı Dovmesi

Tabii ki, yukarıda bahsettiklerim Rihanna’nın dövmelerinden birkaçının anlamıdır. Rihanna’ya göre dövmeler değişimin, gücün ve tutkunun sembolleridir. Sert bir çocukluk geçiren Rihanna’nın dövmelerinden her biri,yetişkin olarak elde ettiği özgürlüğü temsil ediyor. Rihanna’nın dövmelere olan tutkusu, yakın zamanda solacağa hiç benzemiyor. Sizde Rihanna’nın dövmelerine benzer geçici dövmeler yaptırmak isterseniz https://www.newobsessions.com/vucut-dovmesi sayfasını biraz inceleyin derim.

    Yorumunuzu Yazın