Genel Güncel Lifestyle

Saç Bakımı Ve 10 En İyi Saç Bakım Ürünü

9 Şubat 2020

Saçlarımız, ilk tanıştığınızda insanlar hakkında ilk farkettiğimiz şeylerden biridir. Bu özellikle kadınlar için geçerlidir. Güzel ve parlak saçlar her zaman iyi bir izlenim bırakır, bu nedenle uygun saç bakımı çok önemlidir. Ayrıca, saçınıza iyi bakmak , sağlıklı saçlara sahip olmak için önemli bir rol oynar ve saç dökülmesine neden olacak hasarlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Ünlü reklam şampuanları ve saç kremleri ile düzenli yıkama saçlarınız için asla yeterli olmayacaktırç Sağlıklı, güçlü ve parlak bir saça sahip olmanın anahtarı onlara nasıl bakacağınızı bilmektir.Saçlarınızı düzenli kestimekte önemlidir. Saç kesimini saçlarınızı büyümeye teşvik etmek ve kırıklarınızı gidermek için çok öenmlidir. Genetiğiniz, hormonlar ve sağlıklı beslenmekte saçlarınızın uzamasını etkileyen gerçek faktörlerdir. Düzenli saç kesimine ihtiyaç duymanızın asıl nedeni saçlarınızı sağlıklı tutmaktır. Kırılmış uçlar sadece saçlarınızı bakımsız göstermekle kalmaz, aynı zamanda sağlıksız görünmesine yol açar. Bu kırıklara fön çektirmek , tarakların fırçaların kullanımınında etkisi vardır. Bu nedenle, güçlü ve sağlıklı saçlarınızı korumak için saçlarınızı 6 ila 8 hafta arasında bir düzeltmek en uygunudur.
Saçlarınızın daha iyi görünmesi için saç tipinize göre tasarlanmış bir şampuan kullanımınında önemi çoktur. Aynı zamanda saç dökülmesinden muzdaripseniz, saç derinize veya saçınıza zarar verecek güçlü kimyasallar içermeyen ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.
Düzenli saç fırçalama hayati önem taşır, ancak saçınızı fırçalama şekliniz daha da önemlidir. Aşırı fırçalama saçınıza zarar verebilir. Bunun yerine, günde iki kez saçınızı tarayın ve nazık olun. Uygun saç fırçası veya tarak kullanın ve saçlarınızı asla ıslakken fırçalamayın. Islak saçlar kırılmaya müsaittir.
Mümkün olduğunca, saç kurutma makinesi , maşa ve düzleştirticileri daha az kullanmaya özen gösterin. Isıya maruz kalmak saça zarar verir. Ayrıca sık sık saç renginizi değiştirmekten kaçının. Saç boyasındaki kimyasallar saçlarınızı yorar ve zarar verir.
Stresi azaltın, Stres, kadınlarda saç dökülmesine neden olan ana suçlulardan biridir Zihinsel durumunuz fiziksel yapınıza etki eder. Mutlu olun.
Mümkünse, haftada en az bir kez saç bakımı ürünlerinizi kullanın. Size servete mal olacak kuaför tedavilerine gerek yok seçeceğiniz doğru ürünlerle bu bakımları evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu aşamaları yaptıktan ve size önereceğim 10 tane en çok kullanılan ve en iyi saç ürününü evde uyguladıktan sonra saçlarınız ışıl ışıl olacak ve kendinize güveniniz gelecektir.

Hair Care

Hair Care

1-Alterna Bamboo Smooth Pure Kendi Oil Treatment Oil
Bu ürün ıslak yada kuru saçlara uygulanabiliyor. Saçın yeniden yapılanmasını, yumuşamasını, kırık uçların giderilmesini ve parlak, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Alterna Bamboo

Alterna Bamboo

2-Sachajuan Hair Repair
Bu mucizevi saç kremi, yıpranmış ve yorgun saçları canlı ve bakımlı hale getiriyor. Şampuan sonrası saçınızda 5-10 dakika beklettiklen sonra duruluyorsunuz hem hızlı hemde çok pratik.

Sachajuan Hair Repair

Sachajuan Hair Repair

3- Bumble and Bumble Repair Blow Dry
Bu ürün durulanmayan saç bakım ürünleri arasında yer alıyor. Blow Dry, kullanıldıktan sonra saç telleri üzerinde bir katman oluşturuyor ve bu katman ısıya karşı koruma sağlarken aynı zamanda kırık saç uçlarını iyileştiriyor ve yeniden yapılandırıyor.

Bumble Blow Dry

Bumble Blow Dry

4-Davines Tüm Saç Tipleri için Saç Bakım Yağı
Her saç tipinde rahatlıkla kullanılan bu ürün, tüm saç ve baş derisi ihtiyaçlarını karşılayan bir bakım yağıdır. Bu yağ Roucou yağı ile zenginleştirilmiş yoğun bir antioksidandır. Saçı ağırlaştırıp, aşağı çekmeden korur kuruma süresini azaltır ve kalıntı bırakmaz.

Davinas Saç Bakım Yağı

Davinas Saç Bakım Yağı

5- Milkshake Nemlendirici ve Koruyucu Saç Köpüğü
Saçı yumuşatmak için narin köpük, saçın nem dengesini sağlarken aynı zamanda saçın renk bütünlüğünü de korur.Saçın yumuşak , parlak, kolayca şekillendirilebilir ve sağlıklı olmasını sağlar.Süt proteinleri saçın yapısını geliştirir ve yumuşatır,

Milkshake

Milkshake

6-Dax Supergro Saç güçlendirici ve Uzatıcı Bakım Yağı
Günlük veya haftalık bakım olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kısa zamanda saçınızda fark edilir yumuşaklık, parlaklık ve canlılık sağlar. Organik yağ içerir. Saç ve saç derisini besler. Günlük bakım kremi olarak kullanılabilir. Saçın nem kaybı direncini arttırır. Kırılmaları önler. Saç uçlarını tedavi eder.

Dax Supergro

Dax Supergro

7-Inecto Hindistan Cevizi Yağlı Saç Bakım Yağı
Bu ürünle kuru ve yıpranmış saçlarınıza veda edin. Saf organik Hindistan cevizi yağı içeren saç bakım yağı ile kabaran saçlarınızı rahatlıkla pürüzsüzleştirebilirsiniz. Bu ürünü kuru saçınızın uçlarına uygulayarak kullanabilirsiniz. Benim en sevdiğim ürünler arasındadır ve kokusu mükemmeldir.

İnecto Hindistan Cevizi Yağlı Saç Bakım Yağı

İnecto Hindistan Cevizi Yağlı Saç Bakım Yağı

8-Urban Argan & Keratin Serisi Şampuan
URBAN Care Natural’s Argan Oil & Keratin Besleyici ve Kırılma Karşıtı Saç Bakım Serisi kolay kırılan ve yıpranmış saçlar için geliştirilmiştir. E Vitamini, Doğal Antioksidan ve Omega Yağ Asitleri bakımından zengin Argan Yağı içeren formülü saçınızı nazikçe temizler, besler, güçlendirir ve korur. Saç telinin elastikiyetini arttırarak tarama ve şekillendirmeden kaynaklı kırılma ve kopmaları engeller.

Urban Argan Keratin Serisi Şampuan

Urban Argan Keratin Serisi Şampuan

9-Kerastase Resistance Therapiste Hair Mask

3-4 kere işlem görmüş, yıpranmış saçlara gözle görülür etki bırakan bu maske saç tellerinizi güçlendirerek kırıklardan ve bakımsız görünümden kurtulmanızı sağlıyor.

kerastase resistance mask

kerastase resistance mask

 

10-Tangle Teezer Saç Fırçası
. Saçınızın elektriğini alırken yumuşaklık ve parlaklık veren ödüllü saç tarağı. İngiltere’de son teknoloji ile 2 farklı boyda dişli olarak üretilmiştir. Uzun dişler saçınızın elektriklenmesini önlerken kısa dişler saçınızın yumşak ve parlak görüntü edinmesini sağlar. Arka koruma kapağı sayesinde ince dişleri korunur, çantanızda sizinle ofise, spora, plaja, tatile gelebilir. Nemli ve kuru saçlarda kullanılabilir.

Tangle Teezer

Tangle Teezer

    Yorumunuzu Yazın