Erkek Modası Moda

Stil Sahibi Erkek Olmak İçin İpuçları

26 Şubat 2020

İşin gerçeği, iyi giyinmek bir beceridir. Ve diğer tüm beceriler gibi, onu öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz. İlk yıllarınızda çoğu zaman stilinize bir erkek olarak dikkat etmezsiniz. Ama diğer stil sahibi erkekler nasıl giyinmeyi öğreniyorlarsa, sizde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
İyi giyinmek için herhangi bir kaynağınız yoksa, araştırmalar yaparak belirli sayfaları okuyarak deneme yanılma yöntemiyle bir kaç yılda bu beceriye sahip olabilirsiniz.
Şimdi sizinle daha iyi giyinmek isteyen erkekler için temel ipuçlarını paylaşacağım.
İster yeni başlayan bir kişi olun, ister stiliniz üzerinde bir süredir çalışıyor olun ,en kısa sürede iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak bu ipuçlarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Erkek Moda 1

Erkek Moda 1

1- Kendine Güven
Her şeyden önce her ne kadar stil ve tarz giyiniyor oluyorsanız olun bu görünümü tamamlayacak veya destekleyecek tek şeyin kendinize güvenmek olduğunu anlayın.
Özgüven sadece kadınlarla ilişki kurmanıza yardımcı olmaz. Kim olduğunuzu, neyi temsil ettiğinizi hatırlatan çekici bir özel gücünüzdür.
Kendinize güvendiğiniz takdirde, etrafınıza yaydığınız auranız giydiğiniz kıyafetleri bile etkiler. Peki bu özgüveni nasıl oluşturursun? iyi bir akıl hocasından yardım alabilirsiniz.

Erkek Moda 2

Erkek Moda 2

2- Takı Ve Yüzük
Gerçek dünyada, kitaplar her zaman kapaklarıyla değerlendirilir. İlk izlenim söz konusu olduğunda görünüm önemlidir. Bu görünümü geliştirmek ve göz boyamak için en iyi aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Yaşınıza uygun giyinip, bu takılarınızla tamamladığınızda yarattığınız etki sansasyonel olacaktır. Kıyafetinize olgunluk katacak bir yüzük, yada gençliğinizi belirtip çekiciliğinizi arttıracak bir kolye yada bileklik harika alternatiflerdir.

Erkek Moda 3

Erkek Moda 3

3- Ayakkabı
Koşmadığın halde hala koşu ayakkabısı mı giyiyorsun? neden? günümüzde hala geçerli olan bir olgu var bütün kadınlar bir erkeği ayakkabılarıyla yargılayabilirler o yüzden daha dikkatli davranmak lazım.
Bir çift, kaliteli ayakkabıya para harcamaya acımayın. Bu tarz ayakkabılar sizi daha kaliteli gösterecektir. En iyi yatırımlardan biridir. Hem uzun yıllar boyunca dayanır hemde konforludur. Hem bu ayakkabılar sizin detaylara ne kadar dikkat ettiğinizi, kendinizi nasıl temsil ettiğinizin bir göstergesidir. Dost başa düşman ayağa bakar ..

Erkek Moda 4

Erkek Moda 4

Erkek Moda 5

Erkek Moda 5

4-Giysi Bakımı
Kıyafetlerinizi çok uygun bütceyle mükemmel durumda tutabilirsiniz. Ayakkabılarınız için kalıplar, kıyafetleriniz için ahşap askılar mutlaka kullanmalısınız. Gömleklerinizi jilet gibi ütülemeyi kendinize ilke edinin. Yıkarken belirli kumaşların veya malzemelerin nasıl yıkanıp ve kurutulacağınıza dikkat edin. Bu tarz bilgiler kıyafetlerinizin üstünüzde duruşunu bile etkiler.

Erkek Moda 6

Erkek Moda 6

5- Yaşam Tarzınıza Göre Giyinin
Yaşam tarzınıza göre bir takım elbise yada kravat dolabı sizin için önemsiz olabilir. Bir doğa insanı gibi yaşıyor olabilirsiniz , kot pantolon basit bir t shirt sizin için uygun olabilir bunu deri bileklik yada tarz kolyelerle kombinleyebilirsiniz. Öte yandan bir iş adamı yada kurumsal bir şirkette de çalışıyor olabilirsiniz. Buna göre de kaliteli takılar ona uygun kravat cep mendili hatta kol düğmeleri ile kombin yapabilirsiniz. Burada anlatmak istediğim nokta mutlaka işinize yada yaşamınıza uygun takıldığınız ortamlara uyum sağlayacak kıyafetler seçmelisiniz.

Erkek Moda 7

Erkek Moda 7

6-Stil İkonu
Kendinize birini ikon olarak seçebilirsiniz, bu ünlü biri yada giyim tarzını beğendiniz biri olabilir. Bu seçtiğiniz kişinin giyim tarzından bazı stil ipuçlarını seçip, kendi hayatınızda ortak noktalarla birleştirip, ilham alın. Giydikleri renkleri, kesim ve tarzları benimseyin. Asla aşırıya kaçmayın. Körü körüne kopyalamayın. Size ilham veren stil ve küçük detaylar bulun ve kıyafetlerinize ekleyin.

Erkek Moda 8

Erkek Moda 8

Erkek Moda 9

Erkek Moda 9

7-Doğru Renkleri Seçin
Kişisel tarzınız nasıl olursa olsun, en önemlisi teninize uyacak renkleri tercih etmelisiniz. Bazı tenlere kahverengi ve bej gibi renkler bayabilir.O yüzden önemli olan yüzünüzü açacak renkleri tercih

etmelisiniz.

Bronlaşmış teniniz kahve tonları yada koyu sarı saçlarınız varsa, kahverengi, ten rengi, kırmızı , yeşil ve sarı renkleri tam size göredir.
Koyu veya beyaz saçlarınız, koyu renk gözleriniz ve doluk bir teniniz varsa mavinin tonları sizde iyi görünebilir.
Stilinizi geliştirirken en önemli nokta giydiğiniz herhangi bir renkli kazagı, t-shirt ü yada ceketi uygun aksesuarlarla eşleştirmektir. Renkli kıyafetlerle siyah yada kahve tonları takılar, siyah yada kahve tonlarıyla ise renkli takılar tercih edebilirsiniz bu daha maskulen bir görünüm sağlayacaktırç Asla kıyafetinizle aynı renk takıları tercih etmeyin. Farklı renkleri birleştirmek zor olabilir. İçlerinde birden fazla desenlere sahip olanları birleştirmek modacılar içinde zordur. Benim tavsiyem desenlileri kenara bırakın düz renklerle devam edin.

Erkek Moda 10

Erkek Moda 10

8- Kıyafet Kodunu Öğrenin

Harika stil hakem gibidir, hata yapmamalıdır. O yüzden nerede ne giyeceğini bilmek bu konuda çok önemlidir. Düğünde hiç gömleksiz spor ayakkabılı birisini gördün mü? bütün gözleri üstünüze bu şekilde çekmek istemessiniz. O yüzden bir kokteyle giderken yada kız arkadaşla sinemaya , özel bir yemeğe giderken ne giyeceğinizi bilmeniz gereklidir.

Erkek Moda 11

Erkek Moda 11

 

iyi giyinmek, stil sahibi olmak için bu ipuçları size basit gelebilir, ancak hepsi birlikte uygulanıldığında şaşırtıcı şeyler olur. Çoğu erkek, kendine zaman ayıramadıkları için stil sahibi olamaz ama iyi bir planlama ve basit kurallara uyarak aslında olabilirler. Eğer bunları okuduysanız biraz zaman, enerji hatta para koyarak ve bu basit kurallar üzerinde yoğunlaşarak kolaylıkla stil sahibi birine dönüşebilirsiniz. Unutmayın bu bir yarış değil, eğlenerek ve her anın tadını çıkararak kendinizi geliştirmenin bir yoludur.

    Yorumunuzu Yazın