Genel Güncel Lifestyle

Takma Kirpik Nasıl Uygulanır?

20 Şubat 2020

Takma Kirpikler, herhangi makyaja güzel, dramatik bir görünüm katabilir. Ancak takma kirpikleri doğal olan kirpiklerinize yapıştırmak size çok zor gelebilir. Bunun için seçeceğiniz takma kirpik yapıştırıcısı en önemli etkendir. Bir ürünü gözünüzde kullanacağınız da, o ürünün güvenliğine ve anti-alerjik olmasına çok önem göstermeniz gerekir. Bu yazımda bir kaç ipucu ve dikkat edeceğiniz noktalar ile, takma kirpiklerinizi, kirpik yapıştırıcısı ile gözlerinizi tahriş etmeden nasıl hızlı bir şekilde sabitleyeceğinizi anlatacağım.

Takma Kirpik 1

Takma Kirpik 1

Ne tür bir kirpik yapıştırıcısı kullanmalıyım?

En iyisini ararken, iki ana tip kirpik yapıştırıcısı olduğunu bilmek önemlidir. Bir tip yarı kalıcı olarak kabul edilir ve diğer tip ise lateks bazlı yapıştırıcı olarak adlandırılır. Yarı kalıcı olanlar, doğal kirpiklerinize , takma kirpikleri takmak için en ideal olanıdır. Düzgün uygulanırsa uzun süreli dayanabilirler. Yapıştırıcıyı güvenli ve etkili bir şekilde çıkartmak isterseniz eğer sadece bir makyaj çıkarıcıya ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu yapıştırıcı doğrudan cildinize temas etmemelidir. Doğal kirpiklerinizin üzerine uygulanmalıdır. Lateks bazlı yapıştırıcılar ise cilt ile temas edebilecek şekilde yapılmıştır.

Takma Kirpik

Takma Kirpik

Hangi Kirpik Yapıştırıcı Rengi Benim İçin Uygundur?

Kirpik yapıştırıcıları genelde siyah ve şeffaf olarak mevcuttur. İki renk arasında güvenlik veya işlenebilirlik açısından büyük bir fark olmamasına rağmen, hangisinin sizin için daha uygun olacağını belirlemenize yardımcı olacak bazı fonksiyonel farklılıklar vardır.

Makyaj görünümünüz siyah takma kirpikler veya göz kalemi içerecekse, siyah olanı seçmek en iyisidir. Şeffaf yapıştırıcı, herhangi bir kirpik için ideal olsa da , siyah olan en çok tercih edilenidir. Şeffaf olanlar koyu siyah makyaj ile farkedilebilir.

Kirpik Yapıştırıcısını Takma Kirpiklerime Nasıl Uygulayabilirim?

Başarılı bir sahte kirpik uygulamasının ilk adımı göz şeklinizi anlamaktır. Göz şekliniz takma kirpiklerinizin üzerine nasıl oturacağını belirleyecektir.

Bir sonraki adım, kullanacağınız malzemelerinizi toplamaktır. Herhangi bir yapıştırıcının gözlerinizle doğrudan temas emesi durumunda hemen yıkayabilecek pozisyonda olmanız gereklidir. Takma kirpiklerinize, kirpik yapıştırıcınıza, küçük bir makas, rimel ve cımbıza yanı başınızda ihtiyacınız olacaktır.

Takma Kirpik Malzeme

Takma Kirpik Malzeme

Takma kirpiklerinizi ambalajdan doğru şekilde çıkarıp zarar vermemek için, paketin dış köşelerinden içeri doğru çıkartın, onları yavaşça birer birer açın, bu herhangi bir yırtılmayı veya kırılmayı önlecektir.

Kirpiklerinizin uzun olduğunu düşünüyorsanız eğer, herhangi bir yapıştırıcı sürmeden önce gözünüzde prova etmek için cımbız kullanın, ve fazla kısımları makasınızla hafifçe kesin. Takma kirpiklerinizin doğru şekilde kesildiğinden emin olmak için tekrardan prova edip gözden geçirin. Keserken dış kenarlardan içe doğru kesmeye çalışın. Kirpiklerinizin uçları kesme işleminden sonra düzleşirse kirpik kıvırma aleti kullabilirsiniz.

Takma Kirpik Kesme

Takma Kirpik Kesme

Takma Kirpik Kıvırma

Takma Kirpik Kıvırma

Takma Kirpik Yapistirici

Takma Kirpik Yapistirici

Takma kirpiklerinizi takma işlemine başlamadan önce göz makyajınızı uygulamanızı öneririm. Kirpik yapıştırıcısını uygulamadan önce kendi kirpiklerinize rimel uygulayabilirsiniz. Rimel yapıştırıcının daha sağlam bir şekilde tutunmasına yardımcı olacaktır.

Takma Kirpik Eyeliner

Takma Kirpik Eyeliner

Son olarak, takma kirpiklerden birini nazikçe cımbızla alın ve takma kirpik damarı boyunca ince bir çizgi halinde yapıştırıcı sürün, doğal kendi kirpiğinizin cizgisi boyunca cımbız yardımıyla hafifçe yerine bastırın. Bu süreci diğer gözünün için tekrarlayın. Bitiş çizgisi içinde rimeli boylu boyunca tüm kirpiğe uygulayın ve muhteşem kirpiklerinizin tadını çıkartın.

Takma Kirpik Uygulama

Takma Kirpik Uygulama

Takma Kirpik Yerleştirme

Takma Kirpik Yerleştirme

Her ne kadar kadınlar için takma kirpiği kendilerinin takma düşüncesi korkunç gelse de aslında el alışınca ve adımlara teker teker dikkat edilince uygulaması çok kolaydı. Bir alışırsanız sonsuz kolaylık sizi bekliyor. Hiç makyaj yapmadan takma bir kirpikle makyajlı gibi görünme şansınız vardır. En önemlisi kirpik yapıştırıcınızı seçerken kaliteli olmasına ve alerji yapmamasına dikkat edin.

    Yorumunuzu Yazın