Genel

Wuhan Bölgesinde Üretimi Durduran Ünlü Markalar Hangileri?

4 Şubat 2020

Corona

virüsünün ilk ortaya çıktığı ve en çok efekte olan bölgelerden olan karantina altındaki Wuhan Bölgesi Çindeki bir kaç önemli sanayi bölgelerinden biri. Hepimizin yakından tanığı çok uluslu büyük şirketlerin operasyon ve üretim merkezlerinin bulunduğu 11 milyon insanın yaşadığı şehir şimdi sokağa çıkma yasağı altında derin bir sessizliğe bürünmüş durumda.
PepsiCo, Siemens, Fransız araç markası Peugeot, Citroen, Renault Wuhan ve Hubei bölgesindeki merkezlerinde çalışanları ülkelerine geri çağırırken burdaki üretimlerine de ara verdi.

The Peninsula Hotels, Shangri-La Hotel, Resorts, Hilton, Marriott International gibi bölgenin en ünlü oteller zincrileri ise nerdeyse tüm rezervasyonlarının iptal edildiğini duyurdu. McDonald’s, Pizza Hut ve KFC, Pizza Hut gibi fast-food zincirleri de bölgedeki faaliyetlerine ara verdi.
Büyük moda markaları da mağazalrını kapatırken H&M gibi ünlü moda markası da bölgedeki 13 mağazasını kapattı. İsveç mobilya markası Ikea da bölgedeki 500 çalışanlı mağazasını kapatırken , Burberry, Carnival, British Airways International Consolidated Airlines Group (IAG) de faaliyetlerine ara verdi.

    Yorumunuzu Yazın