Dövme Modelleri Geçici Dövme

Yıldırım Dövmesi Ve Anlamı

22 Eylül 2019

Yıldırım Dövmesi Ve Anlamı ,

Son Zamanlarda bir çok ünlüde gördüğümüz yıldırım dövmesi aslında küçük ve basit bir dövme gibi gözükebilir ama aslında çok fazla anlam taşıyan bir semboldür. Yıldırım bir fırtınanın yaklaştığını gösteren bir işarettir, ancak iş dövme şekline gelince çok daha fazla anlam içerebilir. Geçici dövmelerin güzel yanı da bu, bu kadar anlam taşıyan bir dövmeyi kalıcı olarak yapmak yerine istediğiniz zaman yapabilmek büyük bir rahatlıktır.

Yıldırım, gücü ve tanrıları sembolize etmek için sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra sembolik bir çok anlamı daha vardır. Bu anlamlardan en ünlü olanı tarihsel olarak özellikle Yunan tanrısı Zeus ile alakalıdır. Mitolojide bahsi geçen Zeus özel gücü cezalandırmak istediklerinin üzerine yıldırım yağdırmaktı. Mitolojiye göre Zeus un bu yıldırımları nereye atacağı hiç tahmin edilemezdi , bu nedenle yıldırım insanlığın ve dünyanın belirsiz doğa afetlerinin bir sembolü olarak görülüyordu. Yunan kültüründe , yıldırım sadece gücü değil, zekayı ve sezgiyi de sembolize eder. Bunların içinde en enteresan olanı ise Eski Yunanlıların yıldırımı doğurganlığın bir sembolü olarak görmesidir. Bunun sebebine gelecek olursak yıldırım çoğu zaman yağmuru getirmesi ve yağmurun bitkilerin büyümesine ve toprağın verimli olmasına olan katkısıdır. Yıldırım sadece Yunanistan da değil , bir çok farklı kültürde önemli anlamlar taşır. Çin dede Yunanlılar gibi doğurganlık , Amerikan yerlilerinde de dürüstlük, hakikat ve ahlak anlamına gelir.
Yıldırım, bir çok olumlu kavramı sembolize eder , bahsettiği gibi dürüstlük hakikat ve ahlakın sembolüdür. Bu nedenle bu dövmeyi yapan bir kişi eski inanışa göre, güvenilir ve ahlaki bir birey olarak kabul edilebilir. Bu kadar pozitif anlamı olan yıldırım dövmesinin tabii ki olumsuz anlamları da vardır. Bunlardan biride eğer bu dövme bulutlarla birleştirildiğinde, talihsizlik veya şanssızlığı sembolize eder. Yan yana kullanılan ikiz şimşek ise hiç kullanmak istemeyeceğimiz bir anlama gelir, buda ırkçılık bunu yapan kişi kesinlikle beyaz üstünlüğüne inan kişidir.

Yazının başında söylediğim gibi bir çok Hollywood starı, şarkıcılar kendisine bu dövmeyi yapmıştır. Ariana Grande, Haziran 2018 de sağ kulağının arkasına küçük bir yıldırım dövmesi yaptırmış ve sorulduğunda bunun hakkında bir açıklama yapmamış, çoğu yorumcu Harry Potter serisini çok sevdiği için yaptığını düşünmüş. Avril Lavigne de Deryck Whibley ( eski eşi ) ile birlikte Mart 2010 yılında aynı yıldırım dövmesini yaptırarak 30 yaşını kutladılar. Çift çoktan boşandı.

Ariana Grande Yildirim Dovmesi

Ariana Grande Yildirim Dovmesi

vril Lavigne Yildirim Dovmesi

vril Lavigne Yildirim Dovmesi

Yukarıda anlattığım gibi yıldırım dövmesi anlam açısından olsun moda açısından çok yönlü moda açısından da çok trend. Sizde bu dövmeyi denemek isterseniz. Geçici Yıldırım dövmelerine bir bakın isterseniz. Ben şahsen el bileğimde veya ayak bileğimde sürekli kullanıyorum ama kulak arkası da fena fikir değilmiş. Saçımızı topuz yapıp kulak arkasına bu dövmeyi yaptığımızda çok seksi bir görüntü elde edebiliriz. Bende hemen deneyeceğim.

    Yorumunuzu Yazın