Geçici Dövme

Yuri Boyka Dövmeleri ve Anlamları

20 Ağustos 2019

Sinema dünyasında aksiyon ve dövüş sahnelerinden hoşlanıyorsanız Scott Adkins ismini muhakkak duymuşsunuzdur ve de onu zirveye çıkaran rolü ile Yuri Boyka ismini.

Yuri Boyka, Undisputed II (Yenilmez 2) filmiyle izleyecilerin karşısına çıktı ve ilk başlarda sevilmeyen bir karakter olarak yer aldı. Serinin ikinci filminde Michael Jai White iyi adam rolünde ve Yuri Boyka hapishanenin kötü adamıydı ve ikisinin arasında ki mücadele de kaybeden taraf haliyle Yuri Boyka oldu.

Serinin 3. filmi Undisputed III te Boyka gittikçe sevilen bir karakter oldu ve hem dövüş sanatlarına ilgi duyanların hem de dövme sevenlerin ilgisini bir hayli çekti ve yapımcılar bu ilgiye kayıtsız kalamadılar ve Boyka: Undisputed IV filmi 2016 yılında vizyona girdi.

Yuri Boyka’nın bu kadar tutulmasının bir kaç sebebi var, bunlardan ilki, fiziksel görünüm ve güç olarak dövüş sanatları fanatiklerini hayran bırakıyor olması ve kendisine has özel hareketleri aksiyon sinemasında bambaşka bir kitle oluşturmuştur. İkinci sebep ise Yuri Boyka’nın dövmeleri olmuştur ve herkes Yuri Boyka’nın dövmelerinin anlamını çok merak etmiştir.

Bu yazımız da Yuri Boyka’nın dövmelerini ve ne anlama geldiklerini anlatacağız…

Yuri Boyka Göğüs Dövmeleri

Yuri Boyka Göğüs Dövmeleri

Yuri Boyka’nın iki omuz ön tarafında yer alan 8 köşeli yıldız dövmeleri genellikle mahkumların tercih ettiği ve anarşik görüşler içerir. Anlam olarak sa kimse beni dizlerime düşüremez olarak ifade eder.8 köşeli deniz yıldızı olarak ta bilinir.

Genel olarak yıldız dövmelerinin anlamı, yıldız olma umudu hatta yıldızlara ulaşma kararlılığını simgeler.

Boyka’nın göğsünde yer alan “Q” görünümlü dövme, Japon sembolü enso’ya benzemektedir. Zen Budizm’inde aydınlanma, zerafet, güç, evren ve boşluk sembolize eder. Zen’de zihinden kurtulma, zihnin vücudun yaratmasına izin vermesi gibi anlamlara gelmekte ve bir veya iki fırça darbesinde çizilen bir dairedir.

Yuri Boykanın kolunda yer alan dikenli tel dövmesinin anlamı ise, dövmenin yerine göre farklılık içermekte. Rus cezaevlerinde, alnına dövülmüş dikenli tel, ömür boyu hapis cezası anlamına gelmektedir. Yuri Boyka’nın dikenli tel dövmesi ise Yuri’nin kendi uyarlaması ve dikenli tel dövmesi ile gücü ve aynı zaman da zor bir hayat tecrübesine sahip olduğunu simgelemektedir.

Yuri Boyka Dövmeleri ve Anlamları

Yuri Boyka Dövmeleri ve Anlamları

Yuri Boyka’nın iki kolundan birinde rahibe ve çocuk dövmesi, diğer kolunda ise dikelin tellerin düğüm olduğu ve o düğümün bir çivi ile ortadan çakıldığı dövme bulunmakta.

Yuri Boyka’nın dövmeleri ve anlamları bu şekildedir.Yuri Boyka Dikenli Tel Dövmesi

Biraz da Scott Adkins hakkında bilgi vermek gerekirse; 17 Haziran 1976 yılında İngiltere’nin Sutton Coldfield şehrinde doğmuştur.

Spora meraklı Scott Adkins çok küçük yaşlarda dövüş sanatlarına başlamıştır ve ilk olarak 10 yaşında Judo’ya başlamıştır, daha sonra taekwondo ve kick box ile devam etmiştir.

İlerleyen yıllarda sinemaya ilgi duymaya başlayan Scott Adkins drama dersleri alarak aksiyon filmler de küçük roller almaya başlayarak, yakaladığı şöhretle kendi başrol oynadığı filmlerle devam etmiştir.

Yuri Boyka Kol Dövmesi

Yuri Boyka Kol Dövmesi

Yuri Boyka Rahibe Dövmesi

Yuri Boyka Rahibe Dövmesi

 • Reply
  Cavid
  18 Ocak 2020 at 20:13

  Omzunda ki yildizlar v vor zakone sembolu yani suc dunyasinin kanunlarina olan tabiyeti simgeliyor bu dovme dizlerin ustune yapildiyinda dedigin manaya gelir

  • Reply
   New Obsessions
   28 Ocak 2020 at 13:08

   Harika bir düzeltme olmuş, güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Yorumunuzu Yazın