Takı

Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

8 Kasım 2019

Günümüzün moda anlayışında pahalı küpeler yerine aksesuar tarzında tasarım kolyeler daha revaçta olmakta. Durum böyle olunca tüm büyük moda markaları, koleksiyonlarını pahalı küpeler yerine, çeşit çeşit, desen desen, renkli cıvıl cıvıl küpelerle doldurdular. Küpe modasında ki bu akım oldukça tuttu ve kadınlar hem ucuz hem de güzel küpeler ile kıyafetlerini çok güzel bir şekilde kombinleyebilmekteler.

Güzel giyinmenin bir çok sırrı vardır, kendine yakışanı giymek,  öz güven, renk uyumu, takı uyumu gibi… Bu kadar geniş bir alanda siz küpe seçimlerinizle fark yaratmak istiyorsanız, hazırladığımız yüz tipine göre küpe seçimi ile bu işi çok kolay bir şekilde kıvıracaksınız…

Hiç vakit kaybetmeden küpe rehberimize başlayalım…

İlk olarak bilmemiz gereken bir kaç bilgi var… 4 adet ana yüz şekli var, bazı kaynaklar da 7 adette olabiliyor, bu yüz şekilleri; oval, yuvarlak, kare, üçgen

Yüz şekillerine göre küpe seçimi

Yüz şekillerine göre küpe seçimi

Tabi herkesin yüz şekli bu vermiş olduğumuz görselde ki gibi net olmayabilir, ama genel olarak benzediği şekli kendisine rehber alabilir…

Şimdi sırasıyla yüz şekillerine göre küpe modeli seçimlerine geçelim…

Oval Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

Çene ve Çene Kemiği Hizası

Çene ve Çene Kemiği Hizası

Oval yüz şekline sahip olan kadınlar sanırım en şanslı yüz tipi diyebiliriz tabi küpe konusunda. Çünkü oval yüze sahip kadınlar hemen hemen bütün küpe modellerini ve tarzları takabilirler.

Bir küpenin yüzünüz ile uyumlu olmasını belirleyen bazı ufak püf noktalar var bunlar; küpenin çene hizasında mı bittiği yoksa çene kemiği hizasında mı bittiği, yine aynı şekil boynunuzun uzunluğu ve kısalığı gibi fiziksel faktörler seçeceğiniz küpede önemli rol oynayacaktır.

Oval bir yüzünüz var ise hemen hemen her küpe modelini ve uzunluğunu takabilirsiniz, büyük küpe modellerini de başarıyla taşıyabilirsiniz, tek bir nokta var, oda boynunuz kısa ise çok fazla büyük ve sallantılı küpelerden uzak durmanız daha güzel olacaktır.

 

Oval Yüzler İçin New Obsessions Küpe Modelleri

Üçgen Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

Üçgen yüz şekline sahip kadınların küpe modeli seçimleri kısa, yuvarlak ve klipsli küpeler daha hoş duracaktır. Aslında yüz şekline göre küpe seçiminde ki ana esas yüzü dengelemektir. Üçgen bir yüze daha büyük hacim katmak yerine dar uzun küpeler ile de farklı bir şekilde dengeleme yapabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekline Göre New Obsessions Küpe Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar için kaçınılması gereken tek şey halka küpeler kullanmaktır. Yuvarlak yüzü daha da belirginleştirmek, ekstra hacim vermek yerine, köşeleri net olan, dikdörtgen küpe, kare küpe, üçgen küpe gibi keskin köşeleri olan küpe modellerini tercih etmek, yüzü hem dengeleyecek, hem de ayna karşısında kendinize daha çok yakıştıracaksınız.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre New Obsessions Küpe Modelleri

Kare Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

Kare yüz şekline sahip kişilerde yüz hatlarını dengelemek için tercih edebileceğimiz küpe modelleri genellikle yuvarlak hatlara sahip olmalı, örnek olarak halka küpeler kare yüz tipindeki kişiler için çok güzel durmaktadır. Kare yüz tipi için bir diğer püf noktası da çene hattını geçmeyecek uzunlukta küpeler kullanmaktır. Eğer küpenin boyu çene hattını çok fazla geçerse bu sefer göz küpeden ziyade çene hattına kaymakta ve küpenin etkisi azalmakta. Kare yüz şekli için kare, dikdörtgen yada üçgen şekilli küpeler yerine, yuvarlak hatlı, top şeklinde küpeler tercih edebilirsiniz…

Kare Yüz Şekline Göre New Obsessions Küpe Modelleri

Özenle seçtiğiniz kıyafetinizi daha da mükemmel hale getirecek küpe seçiminiz için yüz şeklinizden referans alarak bizim önerilerimizi değerlendirebilirsiniz. Bir şeyi de unutmamak gerek, bizler ne kadar size tavsiyede bulunsakta yine en güzel insanın kendisine yakıştırdığıdır. Bu yazımızla birlikte artık hangi küpe sana yakışır sorusuna bir nevi cevap verilmiş olacağız.Büyük küpe modellerimizden beğendiğinizi almak için tıklayınız.

Bir başka güzel yazımızda görüşmek dileğiyle…

    Yorumunuzu Yazın